Снимка: архив, БГНЕС
fallback

Сингапур екзекутира мъж, осъден за трафик на наркотици, съобщи представител на семейството му, въпреки молбите за помилване, отправени от роднините и близките му, както и от активисти, предаде Ройтерс.

46-годишният Тангараджу Супиах беше осъден за подбудителство за трафик на над 1 кг канабис през 2013 г., което е два пъти повече от прага за смъртно наказание в града-държава, която е известна със строгите си закони за наркотиците.

Кокила Анамалай, сингапурски правозащитник, представляващ семейството, потвърди, че Супиах е бил екзекутиран чрез обесване, след като президентът е отхвърлил молбите за помилване в навечерието на екзекуцията.

Сингапурското правителство не отговори веднага на молбата за коментар.

Британският милиардер Ричард Брансън, известен противник на смъртното наказание, заяви, че присъдата срещу Супиах не отговаря на стандартите за наказателна присъда, тъй като той не е бил близо до наркотиците, когато е бил арестуван.

В отговор на това правителството заяви, че Брансън разпространява лъжи и не уважава съдебната система на страната, като добави, че съдилищата са прекарали повече от три години в разглеждане на делото и твърденията на Брансън са "очевидно неверни".

Службата на ООН за правата на човека също призова Сингапур да не пристъпва към екзекуция и да "наложи официален мораториум върху екзекуциите за престъпления, свързани с наркотици".

Миналата година Сингапур екзекутира 11 души и твърди, че смъртната присъда е ефективно възпиращо средство срещу наркотиците и че по-голяма част от населението подкрепя тази политика.
(БТА, Пламен Йотински)
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

43

до 36

преди 1 година

Слава Богу!

42

Анонимен

преди 1 година

До 35 - Затова е наше морално задължение, да поведем държавата наоред, катп консолидираме бизнеса инпарите в ръцете на МОЖЕЩИТЕ, а не на мутрите или оче по-зле - на тея ревящи за соц-а.

41

Анонимен

преди 1 година

Пмните ли какД уерте започна да решава проблема? Инколконго плюеха ... А после млъкнха. В моемнта една официална статиатила няма, за рязпространението и употреба на нарлотоци във Филипините. Защо? Ами защото проработи и публиката подкрепяше мерлите.

fallback