fallback

Нахлуването в Капитолия ще остане в американската история като разделителна линия в най-голямата демокрация в света. Подобен щурм не е имало от 1814 година, когато сградата на Конгреса е нападната и опожарена.

"Тук се опитват да сложат цялата отговорност върху раменете на Тръмп, а всъщност той има много съучастници от страна на всички либерални медии. Бих посъветвал Доналд Тръмп да покани новоизбрания президент Джо Байдън в Белия дом, за да се срещнат, а и с това да направи първа стъпка към единността на нацията", каза проф. Йонко Мермерски за "България сутрин".

Oще по темата
Той допълни, че положението в момента в САЩ е като на две отделни държави.

"Разделени са на консервативни и либерални, но има нюанси в тези групи. Знаем, че 74 млн. са гласували за него, малко повече за Байдън. Преди седмица "Галъп интернешънъл" посочи, че Тръмп е най-популярният човек на планетата, надмина Обама. Байдън каза, че той ще бъде човекът, който ще обедини нацията, но първите две стъпки, които направиха с Камала Харис, беше да обявят как полицията на Капитолия се държи пристрастно по расов признак, въпреки че имаше убита жена", коментира още проф. Мермерски пред Bulgaria ON AIR.

По думите му повечето, които нахлуха в Капитолия, взели различни аксесоари и снимали се на бюрата, са вече разпознати.

"9 от тях са разпознати от ФБР. От тях шестима са привърженици на Тръмп, а трима са от "Антифа" и "Black lives matter". Доналд е много предвидим и това е неговата слаба част. Медиите го провокираха да се съпротивлява до последно и да подстрекава своите привърженици. Те го вкараха в капан", категоричен е професорът.

Йонко Мермерски подчерта, че е трябвало да се осигури повече охрана и по-голям периметър.

"Това не е първият пропуск на кмета на Вашингтон. Тя не осигури периметъра и на Белия Дом през лятото", добави той.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

24

Анонимен

преди 3 години

Малкият мошеник е същият като Големия мошеник.

23

Анонимен

преди 3 години

Китай, чрез биологичното си оръжие Covid, бяха основния фактор който повлия на самите избиратели. Другият решаващ фактор бяха колосалните фалшификации на изборите. За каква демокрация става въпрос след като вота на милиони избиратели бе фалшифициран и то с масово повсеместно участие на официалните власти?Никой който има достойнство няма да признае такива изборни резултати.

22

МУХА ХА ХА

преди 3 години

Е НАШИЯ АЙЛЯКЧИЯ - НИЩОПРАВЕЦ , НАПРАВИ СЪЩОТО.....ИЗКАРА ХОРАТА НА ПЛОЩАДА И ПРИЗОВА ЗА МЕТЕЖ.....НАРУШИ КОНСТИТУЦИЯТА...........ГЕШЕВ ГО ЧАКА , ОСТАВКА , СЪД И ЗАТВОР ЗА ФИГУРАНТА .........

fallback