Снимка: БГНЕС
fallback

Окръжната прокуратура във Враца се е самосезирала и е образувала досъдебно производство по случая с починалата в МБАЛ "Христо Ботев" жена.

Oще по темата
Това става след засиления обществен интерес във връзка с настъпилата смърт на жената, уточняват от държавното обвинение.

Деянието е квалифицирано по чл.123, ал. 1 от НК - причиняване на смърт поради незнание или немарливо изпълнение на правно регламентирана дейност.

С оглед необходимостта от изготвяне на съдебномедицинска експертиза за установяване причината за смъртта, предстои извършване на ексхумация и аутопсия. 43-годишната жена е погребана вчера.

Вчера са разпитани свидетели, сред които и близките на починалата. Иззета е медицинската документация по случая от МБАЛ - Враца.

Допълнителните действия по разследването продължават и днес.

В кратки срокове следва да бъдат разпитани нови свидетели, длъжностни лица от структурите, относими към инцидента. Иззетите видеозаписи от спешното отделение на болницата ще се приобщят към доказателствения материал по делото. Изискана е документация за трудови договори и длъжностни характеристики на служители, вкл. вътрешни правилници и задължения на съответните медицински лица в МБАЛ - Враца.

Събира се допълнителна медицинска документация, касаеща здравословното състояние на починалата. Предстои детайлен анализ на всички данни, получени от Центъра за спешна медицинска помощ - Враца, както и на приети, регистрирани и отработени повиквания на телефон 112. Очаква се писмена информация от Изпълнителна агенция „Медицински одит“ РЗОК - Враца относно констатираното по случая.

Въз основа на получената информация в хода на досъдебното производство ще се предприемат допълнителни действия от страна на разследващите органи при Окръжен следствен отдел на Окръжна прокуратура - Враца.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

38

Хората бяха човеци

преди 2 години

Ето до къде се стига от *** практики и хора отишли да си вземат заплатата.Няма ли го човешкия фактор и чувството за дълг и личностен принос нищо не се случва.Спомням си времената като дете когато родителите ме водиха в спешното в началото на демокрацията когато все още всичко не беше разпаднато.Пълно с работещи хора и чакащи линейки като филма Спешно отделение.Сега един дежурен който не можеш да го намериш и те гледа с тъпия въпрос едва ли не за какво си там.Кой ходи в болница без нужда ?????

37

кога успяха

преди 2 години

да я погребат,дали са успели да натоварят всичките милиарди,злато,имоти дето е крала тая,писала се е умряла,щото най-вероятно са й обещали друг по-добър рай,подлъгала се е,няма да намери по-разкошен рай от българския,а за детето не се притеснявайте,то вече е милиардерче,осигурено до девето коляно както казват българите

36

Анонимен

преди 2 години

Преди коронавируса няколко пъти съм чакал пред спешен кабинет в голяма болница в София, също и в Пирогов. Навсякъде чаках много обикновено към два часа преди да вляза в кабинета и там още доста се чака заради стандартните процедури. Вероятно се счита, че щом човек сам отива във спешното, а не с линейка, значи не е толкова спешен, но явно има и изключения. Виждал съм и хора, които не е ясно защо са отишли в спешното, може би няма с кого да си говорят вкъщи. Сега има нова процедура заради Ковид-19

fallback