Левски обърна Берое пред 10 00 зрители в Стара Загора. Снимка: БТА

Левски обърна с 2:1 Берое в Стара Загора и записа пета поредна победа в първенството, която го утвърди начело в "А" група. "Зелените" пък регистрираха трета загуба от началото на сезона и са твърдо в долната половина на класирането.

Пред 10 000 зрители, старозагорци поведоха в резултата с гол на Давид Каядо от дузпа, но с попадения на Марсиньо и Базил де Карвальо "сините" взеха мача. Левски изигра слабо първо полувреме, но след почивката се вдигна и стигна до победата.

Трябва да се отбележи, че Берое изигра много добър мач, но нямаше късмет и не успя да вземе поне точка.

В същото време Лудогорец победи Литекс с 2:0 като гост и също продължава победния си ход през този сезон. Попаденията за успеха на шампионите отбелязаха Емил Гъргоров в 16-тата минута и Мичел Бургзорг в 71-вата.

Домакините обаче има за какво да съжаляват, тъй като се представиха много добре, но не съумяха да оползотворят възможностите си и допуснаха първото си поражение през настоящата кампания.