Снимка: БГНЕС/ЕРА

Португалия се класира за 1/8-финалите, след като победи убедително с 3:0 Турция и кръг преди края Кристиано Роналдо и компания са недостижими на върха в група "F".

Срещата на стадион "Сигнал Идуна Парк" мина изцяло под диктовката на иберийците, които решиха крайния й изход още през първото полувреме. Тогава Бернардо Силва се разписа, а Самет Акайдън си вкара нелеп автогол, какъвто рядко се вижда, особено на подобни форуми.

След почивката Кристиано Роналдо беше сам срещу вратаря, но показа, че е истински капитан и лидер и вместо да завърши атаката, подаде към намиращия се на празна врата Бруно Фернандеш, който не сбърка за крайното 3:0.

Така Португалия има пълен актив от 6 точки, Турция остава с 3 пункта. С по точка са Чехия и Грузия, като в последния кръг на 26 юни "Мореплавателите" излизат срещу Хвича Кварацхелия и компания, а хората на Винченцо Монтела играят с чехите.