Левски победи с 2:0 подвизаващия се във Втора лига Спартак Плевен в първата си контрола от лятната подготовка. Спарингът се проведе в Правец, а новият треньор на „сините“ Станислав Генчев започна престоя си с победа при неофициалния си дебют начело на отбора.

Головете за столичани вкараха Преслав Бачев и Марин Петков, като и двете попадения паднаха преди почивката. Първият откри резултата още в 6-ата минута, а вторият удвои в 37-ата минута от пряк свободен удар, фиксирайки крайния резултат.

Последното ново попълнение Алдаир Невеш стартира като титуляр в спаринга и се понрави с отиграванията си, а нападателят Александър Колев остана на резервната скамейка.