Снимка: БГНЕС

При закрити врата два съдебни състава решават да останат ли за постоянно в ареста петима от шестимата обвиняеми за шпионаж в полза на Русия.

Мерките за неотклонение се гледат от Софийския военно-окръжен съд, а медиите няма достъп до столичната Съдебна палата, предаде БНР.

Още по темата
Петър Петров е първият, за когото един от съдебните състави стана ясно, е уважил искането на Прокуратурата за постоянен арест. Той е заместник-директор на Дирекция "Планиране, програмиране и бюджет" в Министерството на отбраната.

Според адвоката му Петър Петков, доказателства, че е изнасял класифицирана информация няма и затова най-тежката мярка ще бъде обжалвана пред следващата инстанция.

На обратното мнение обаче беше военният прокурор Стоян Лазаров, който лаконично коментира, че доказателствата срещу групата за шпионаж за многобройни.

Пет отделни са исканията за постоянен арест, които бяха внесени тази сутрин малко след 6.00 часа.

Другите, за които се чака решение, са завеждащ регистратура "Класифицирана информация" в Народното събрание, действащ служител на Военното разузнаване, както и бивш ръководен кадър там, за когото се предполага, че става дума за наречения от Прокуратурата "резидент", и гражданско лице, описание зад което може да бъде разпозната съпругата на резидента, за която стана ясно, че е с българско и руско гражданство и е била връзката между съпруга си и служител на Руското посолство.

За един от обвиняемите няма искане за постоянен арест, защото той е съдействал на разследващите, направил е пълни самопризнания и е освободен срещу парична гаранция.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase