fallback

Общ преглед

"Дават между 20 и 50 лева, за да хвърляме бюлетина", призна пред Dnes.bg ромка от махалата в Столипиново, която се беше наредила пред изборна секция в квартала.

Тя твърди, че служителките в комуналната фирма получили също бонус към заплатите си, за да гласуват за правилния кандидат-президент.

"Като дават, ще взимаме, кой е луд да върне", казват още хората.

Полиция следи за евентуални нарушения – агитация или опит за купуване на вот. Въпреки твърденията на жителите, пред секциите изглежда спокойно. Проверяват се обичайните кибици, събрали се в района на училищата. Има и роми, които твърдят, че все още никой не им предложил пари. Те обясняват и по интересен начин какво означава думата "балотаж".

"Балотаж е да се събират всичките големци и да решават какво да стане – това е голотаж, нали?", пита ромка от квартала.

"Балотаж е това, където има пари, има всичко – богати", твърди неин съкварталец.

"Това е първия президент кой ще е и който си иска ще стане първи – това е балотажът", казва друг гласоподавател.

Най-голяма е активността в пловдивския район "Западен". Възрастните гласоподаватели имат визия за това какви качества трябва да притежава следващия президент.

"Държавният глава трябва да бъде знаме за нашия народ, да виждаме в него образец", споделя 70-годишната Елена Тинчева.

Младите също имат отговор на въпроса.

"Да представя България, защото предимно е представителен", казва 26-годишният Димитър Николов от Пловдив.

В града под тепетата избирателната активност е най-ниска от цялата страна. Такива са данните на Централната избирателна активност към 12 часа, а най-висока тя е в Хасково.

209 сигнала за изборни нарушения са подадени в Прокуратурата до момента, като се обхваща времето между двата тура. Това каза пред журналисти в Пловдив главният прокурор Сотир Цацаров, който упражни правото си на глас.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

41

ПродължениеНаПродълж

преди 7 години

Но за да изпълни задължението си на член на Научния съвет, съответният *** чака бакшиш /150-250 лв за да се дотътри на съвет и отделно да му платиш да те подкрепи с "да" или да гласува с "не", за да подлее вода на някой, който не ти е симпатичен/. Има право доста месеци изобщо да не се яви на Научен съвет и пак си остава негов член. Така и нашенци - не губят гражданството си, ако не гласуват, а някои пък искат да им се плати, за да идат изобщо да гласуват.Как ще гласуват ли? Ами ако шариш,бате

40

Позн.карт.-продълж.

преди 7 години

За това, че са членове на Научния съвет на даден научен институт, тези хора получават добавка към заплатата си /както веселият етнос получава соц.помощи, така в БАН взимат скромни заплати; но който се изхитри и успее да се набута в разни съвети и тем подобни, той взима парични добавки така, както ромите си осигуряват детски надбавки; в колкото повече съвети и научни журита се набуташ, толкова повече добавки към заплатата взимаш - както ромите за децата им, според броя на децата/.За да /продълж./

39

Позната картинка

преди 7 години

До ВНИМАНИЕ ДО БЪЛГАРИТова ни е познато.Подобна ситуация бе описана в онзи материал за БАН, който обясняваше, че ако си заинтересуван на поредния Научен съвет да има кворум, трябва да платиш на ръка на хората, чието присъствие искаш да осигуриш - от 150 до 250 лв вървяло сега, през соца не знам как е било. Така осигуряваш само присъствие. Но за да убедиш всеки поотделно да гласува така, както на теб ти е изгодно, плащаш отделно, по споразумение. За това, че са членове на Научния /продължение

fallback