ЦСКА и Левски не се победиха и завършиха наравно с 2:2 в драматичен двубой от 30-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Васил Левски".

Двата отбора спретнаха здраво дерби, от което "сините" се добраха до ремито, след като губеха на полувремето с 0:2. Фернандо Каранга и Рафаел Енрике бяха точни за "червените", докато Иван Горанов и Паулиньо донесоха равенството в мача.

След това равенство ЦСКА е на 2-ото място с актив от 70 точки, с 5 по-малко от Лудогорец, който по-късно днес ще се изправи срещу Берое. Левски пък продължава да се подвизава на 4-ото място с 51 пункта.

Двубоят започна по мечтан начин за "червените" които получиха правото да изпълнят дузпа още в 4-ата минута. Фернандо Каранга бе повален на земята от вратаря Божидар Митрев и съдията Стефан Апостолов посочи бялата точка. Нападателят се нагърби с отговорността и хладнокръвно откри резултата.