Франция размаза Исландия с 5:2 на "Стад дьо Франс" в Париж и се класира за 1/2-финалите на Евро 2016.

Успехът за "петлите" бе очакван, но едва ли някой преди срещата е очаквал той да бъде толкова изразителен.

Момчетата на Дидие Дешан се разправиха с противника си само за едно полувреме - в случая първото.

Жиру откри в 12-ата минута, а Погба удвои в 19-ата. В 42-ата минута Пайе направи резултата класически, а в самия край на полувремето Гризман също "закова" едно попадение.

Последва почетен гол на исландците чрез Сигторсон в 56-ата минута, а три минути след това Жиру вкара второто си попадение в срещата. До края исландците стигнаха и до още един гол чрез Бярнасон в 83-ата минута.

Това бе среща номер 12 между тези два отбора, а освен това победата бе 9-а за французите.

Така на практика "ледената приказка" за Исландия вече приключи, след като симпатичният тим направи огромна сензация с класирането си на 1/4-финалите в турнира.

В спор за място на финала Франция ще срещне Германия, която елиминира след много голяма драма с дузпи Италия.