Световният шампион Германия отнесе звучен шамар от Аржентина в приятелски мач, игран на стадион "Есприт Арена" в Дюселдорф. Гаучосите спечелиха с 4:2 и си отмъстиха частично за загубения финал на Мондиал 2014.

В отсъствието на контузения Лео Меси герой на вечерта стана Анхел Ди Мария, който не игра на финала на световното първенство в Бразилия заради контузия.

Аржентина откри резултата в средата на първата част чрез Серхио Агуеро, а пет минути преди почивката се разписа и Ламела. И двете попадение бяха реализирани от въздуха, като с две асистенции се отчете Анхел Ди Мария.

Германия също имаше своите възможности, но три пропуска направи Марио Гомес, като в два от случаите таранът бе останал сам срещу вратаря на световните вицешампиони Ромеро.

Второто полувреме започна с дъжд от голове. Ди Мария записа трета асистенция, подавайки на Федерико Фернандес, а малко след това записа името си и сред голмайсторите. Андре Шюрле върна един гол секунди по-късно, а десетина минути преди края на редовното време Марио Гьотце вкара след рикошет.

Така серията на Германия от 18 поредни мача без загуба приключи. При последното си поражение (през лятото на 2013 година) Маншафта също получи четири гола, губейки 3:4 от САЩ.