Снимка БГНЕС
fallback

Кандидатката за президент на САЩ от Демократическата партия Камала Харис предложи вчера да се повиши данъчната ставка върху капиталовите печалби за хората, които печелят 1 милион долара или повече, на 28 процента, вместо на 39,6 процента, колкото бе предложил президентът Джо Байдън в проектобюджета си за финансовата 2025 г., предаде Ройтерс.

Харис заяви също така пред свои поддръжници на проява в пивоварна в Норт Хемптън, щата Ню Хемпшър, на около 16 км южно от Портсмут, че ще настоява за данъчно облекчение в размер на 50 000 долара за нови малки предприятия, което е 10 пъти повече от сегашното данъчно облекчение.

"Като президент един от най-важните ми приоритети ще бъде укрепването на американския малък бизнес", каза Харис. Тя отбеляза, че в малките предприятия работят половината от всички работници в частния сектор в САЩ.

Харис заяви, че намаляването на разходите за стартиране на нов бизнес, които се оценяват средно на 40 000 долара, ще помогне на САЩ да постигнат нейната "много амбициозна" цел - до края на първия ѝ мандат да бъдат подадени 25 милиона нови заявления за започване на малък бизнес. По данни на ведомството, което отговаря за малкия бизнес, през 2023 г. са подадени рекордните 5,5 милиона нови заявления.

Предложението на Харис за по-ниска горна данъчна ставка върху капиталовите печалби подсказва, че тя иска да се хареса на по-широка група избиратели, отбелязва Ройтерс. Харис стана кандидат на демократите, след като Байдън се оттегли на 21 юли.

В плана си за финансовата 2025 г. Байдън предложи да се повиши данъчната ставка върху дългосрочните капиталови печалби - печалбите, получени от продажбата или търговията с активи, държани повече от една година - до 39,6 процента за лицата, които печелят над 1 милион долара годишно, от сегашните ставки, които варират до 20 процента в зависимост от дохода, предаде БТА.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

7

Анонимен

преди 1 седмица

Нашият русофилски плосък данък 10 процента пречи да се интегрираме в НАТО и ЕС. Русофилският плосък данък ни спира за Шенген, защото се перат пари чрез него от престъпления, като наркотрафик. Реформата в данъците е истинската евроатлантическа реформа. 40 процента данък върху печалбите на банките и оръжейните частни компании ще ни вкара в Шенген и ще ни интегрира в Европа.

6

r3v0lv3r

преди 1 седмица

Тръмп иска да намали данъците предимно на големия бизнес, но някой трябва да плаща дълговете, ако не плащат американците, ще плащаме ние. Не, е случайно, че вече заговориха, че искат страните от НАТО да дават 4% от БВП, искат тези пари да се влеят в САЩ за оръжие. Харис поне е по-нормална и иска самите американци да си поемат мурафета.

5

Анонимен

преди 1 седмица

Колкото и да дя пробутвате тая бездетна сатанистка Кабала ХеЛис тя изоставя с много от Тръмп и няма да стане президент на щатите, но ако пък вземат пак като с Байдън да се опитат да фалшифицират резултатете и тая черна **** я набутат в Белия дом в САЩ започва гражданска война.Полезен ход за либерастката шорошка сатанистка и лгбти $*** вече няма.

fallback