Снимка: БГНЕС
fallback

Анализ на университета в Харвард, MTI и други институции потвърди предположението, че високите температури влияят на Covid-19, което прави вируса сезонен.

Според "Вашингтон пост" учените са изследвали 3 739 локации по света и са стигнали до извода, че средните температури над 25 градуса значително намаляват риска от инфекция.

Те предупреждават обаче, че лятото няма да спре напълно пандемията, съобщава БГНЕС.

Учените отбелязват, че коронавирусът вероятно ще се държи като SARS и MERS, т.е. че ще отслабне, когато времето е по-топло, но също така това означава, че броят на инфекциите ще се увеличи през есента.

Дейвид Хейман, преподавател в Лондонската школа по хигиена и тропическа медицина, предупреждава, че резултатите от подобни изследвания трябва да се разгледат много внимателно.

"Това са лабораторни изследвания. Това не са реални ситуации. Ежедневно сме свидетели, че Covid-19 се предава в повечето части на света, дори в тропиците", каза Хейман.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

18

до 1

преди 3 години

Свинският грип и днес си е сериозна опасност. За щастие не е пандемия.

17

Без

преди 3 години

До икономистИмунологичната памет няма нищо общо с така нареченият " стаден имунитет ", за което важи правилото, че трабва да се изкара от 70-80 % от популацията. Имунологичната памет е индивидуална, за всеки срещнал се с даден патоген. Организмът си изгражда Memory T (CD4+ и CD8+) и B клетки, има и Memory NK (natural killers). А това, за което ти пишеш е общия имунитет на популацияата и когато 70-80 % от хората са изкарали даденото нещо, на другите 20-30 няма да им се налага.

16

доктор

преди 3 години

До АнонименГЛУПОСТА У ЧОВЕКА ОСТАВА СЕЗОННА А КОРОНОВИРУСА---ВВЕЧЕН НЕ НАРОД А---ПЛЯВА

fallback