Снимка: архив МВР
fallback

На 27 юни ще бъде първото заседание по делото срещу т. нар. група „Килърите“.

В рамките на един месец Шуменският окръжен съд ще провежда заседания по делото всеки работен ден, каза изпълняващата длъжността председател на съда Нели Батанова пред БТА.

Oще по темата

Подсъдими за участие в организираната престъпна група са Петър Стоянов – Сумиста, Васил Костов – Кеца, Янко Попов – Туцо, Георги Вълев, Петър Атмаджов и Райчо Стойнев.

Сумиста е обвинен като ръководител на престъпна групата, създадена за умишлени убийства, телесни повреди и палежи.

Той ще отговаря пред съда за организирането на три убийства – на дясната ръка на Христо Ковачки – Борислав Георгиев, на адвокат Петър Лупов и на шуменския бизнесмен Румен Рачев.

Обвинителният акт срещу "Килърите“ бе внесен в съда на 18 май. Материалите по делото са събрани в 95 тома, 25 от които са секретни.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

10

Анонимен

преди 11 години

ZA UBISTVA KOLKO VREME TREBVA DA 4AKAME DA GI VKARAT VAV ZATVORA,TOVA STAVA SAMO VAV EDNA EDINSTVENA BALGARIA

9

Нестор

преди 12 години

Бях работник на Жоро Вълев.Плащаше едни пари ,а ни осигуряваше на много по-малко - минималната.После почна да ни води и на половин работен ден за да изцеди още някой лев.И се чудех това ли е бизнесът на новото време.И негодувах за безчовечното отношение... А тези хора за пари убивали...Че награди получаваше ,че най-добър бизнесмен ,че..... Бе, благодетел на Търново направо. Дали пък не е невинен,а!

8

Анонимен

преди 12 години

Корените на българската организирана престъпност са в бивша Югославия. Много лица, известни като мутри, всъщност са натрупали началния си капитал от контрабандата на стоки, забранени за внос във воюваща Югославия.Анализ на Татяна Ваксберг:Най-трудно се вижда това, което е близо. Тази стара максима намери ново приложение преди седмица, когато в Сърбия беше арестуван и предпоследният издирван обвиняем на Хагския трибунал Ратко Младич.България приветства този арест наравно с останалите демократични държави, но нейното приветствие е малко по-особено. От всички съседни на бивша Югославия страни България плати най-високата цена за войните през 90-те. Толкова висока, че никога не проговори за това на глас, а повечето правителства на прехода направо заобикаляха сюжета.Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Хиляди заличени животиБългарските "загуби"Първата цена беше в икономическата изолация, в която България се озова заради блокираната от демократичния свят Югославия и в икономическите загуби от десетки милиони долара. Този аспект от влиянието на войните беше единственият, който българските правителства си позволиха да дискутират.А онзи, който не си позволиха дори да повдигат, беше съобщен за първи път в доклад на Националната следствена служба, писан 10 години след края на войните. В него се казва, че корените на българската организирана престъпност се намират в бивша Югославия и по-специално в нарушаването на югоембаргото чрез контрабанден износ на петрол, алкохол, цигари и различни стоки за бита.Българските следователи твърдят, че много лица, известни със своите прякори и с обобщения израз мутри, всъщност са натрупали първоначалния си капитал от контрабандата на стоки, забранени за внос във воюващата Югославия.Това твърдение беше косвено потвърдено в някои от делата на трибунала за бивша Югославия в Хага. В делото Милошевич например беше разискван контрабанден канал за внос на цигари от България, организиран и ръководен от сръбския паравоенен лидер Желко Ражнятович Аркан. От данните, които Хагската прокуратура тогава изнесе, стана ясно, че този канал е бил покровителстван от ръководството на сръбските митници и че част от приходите са отивали за купуване на оръжие и муниции за бойците на Аркан.

fallback