Снимка: БГНЕС
fallback

„Повече не желаем да работим при тези условия. Подготвихме промени в Закона за устройство на територията (ЗУТ). Не само искаме, а настояваме те септември да влязат в парламентарните комисии и законопроектът да бъде придвижен. Инвестиционният процес започва с архитекта, той трябва да контролира нещата със съответните права и отговорности”.

Oще по темата
Това заяви архитект Владимир Милков, председател на Камарата на архитектите в България (КАБ) в ефира на Нова Нюз.

Настояванията им са за максимално облекчаване на инвестиционния процес, за дигитализация на строителните книжа. „За да направиш един проект, да го съгласуваш с различните инстанции, да бъде одобрен от общината, да получиш строително разрешение, минават над година. Това утежнява процеса. Над 130 поправки в нормативната база създават условия за корупция”, каза архитект Милков.

Според проф. Борислав Борисов, зам.-председател на КАБ, особено в големите градове поради голямата плътност на застрояването се стига до съществени проблеми в експлоатацията на сгради. Има случаи, при които огледални фасади с отражение на слънчевата светлина водят до свръх нагряване на определени части. Озеленяването в София намалява, допълни той. „С чисто планови дейности може да се подобри климата”, категоричен е Борисов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

8

Шефа на Небостъргачо

преди 9 месеца

Нема Бизнес нема Паре баце.

7

Попитали радиоЕреван

преди 9 месеца

Какво е да живееш в България?Загуба на време!

6

Анонимен

преди 9 месеца

А не може ли който бави строежа и замърсява пейзажа да плаща яка неустойка? Един небостъргач на Цариградско стърчи на гол бетон вече колко години и не се работи?

fallback