Националният отбор на България по волейбол до 19 години се наложи с 3:2 гейма над отбора на Италия в 1/4 финална среща на Световното първенство в Иран!

По този начин момчетата на Мартин Стоев влязоха в топ 4 на света и ще спорят за медалите в най-престижния турнир.

След драматична четвърта част, завършила с 31:29 за нашите момчета, те спечелиха и тайбрека с 18:16 и показаха невероятен дух.

В крайна сметка "лъвчетата" победиха с 3:2 (25:27, 27:25, 21:25, 31:29, 18:16) в залата в Техеран след 2 часа и 40 минути.

Най-резултатен за България стана синът на бившия капитан на националния отбор Владимир Николов - Александър. Диагоналът записа 28 точки, а Венцислав Антов добави 20.