Маями Хийт остана в борбата за титлата в НБА, след като постигна инфарктна победа след продължения над Сан Антонио Спърс със 103:100.

В този мач на Спърс им трябваше успех, за да спечелят титлата, като тимът имаше аванс от няколко точки малко преди края. В крайна сметка обаче "горещите" стигнаха до равенство 95:95 в края на последната четвърт и се стигна до продължения.

След победата на Маями, равенството в мачовете между двата отбора стана 3:3.

Титлата ще се решава в седми мач между двата тима, като той ще се проведе от 4:00 часа през нощта българско време във Флорида, в петък.

Голямата звезда на Маями Леброн Джеймс завърши мача с 32 точки, 11 асистенции и 10 борби, като бе с голям принос за успеха на своя тим.

В четвъртата част, малко преди края, Спърс имаше предимство от 5 точки, но Маями успя да изравни и да стигне до продължения. В продълженията "Горещите" стигнаха до 8:5 точки в своя полза и взеха победата.