Дуейн Уейд и ЛеБрон Джеймс спазиха обещанието си и възродиха Маями. Двамата нанизаха общо 65 точки и помогнаха на Хийт да разбият Сан Антонио със 109:93 и да изравнят резултата във финалната серия на 2-2 победи. Мач №5 отново ще бъде в Тексас, след което битката ще се премести във Флорида.

Уейд изигра един от най-добрите си мачове напоследък, като вкара 32 точки при стрелба от игра 14 от 25, взе 6 борби, направи 4 асистенции и открадна 6 топки. ЛеБрон завърши с 33, но 11 от тях дойдоха в последните няколко минути, когато мачът бе решен и разликата бе сериозна.

Горещите успяха в 53% от стрелбите си, което им помогна, но действаха и солидно в защита. Те откраднаха 13 пъти топката от съперника, направиха 7 чадъра и предизвикаха 18 грешки за Шпорите.

Участието на Тони Паркър не помогна на домакините, които бяха близо в първите 3 части, но след това нямаха отговор на играта на Уейд. Французинът завърши с 15 точки, но вкара всичките през първото полувреме.