Барселона победи Еспаньол  с 2:0 като гост в среща от 37-ия кръг на испанската Ла Лига, която се игра на стадион "Ел Прат де Корнелия".

Испанският първенец откри резултата след около четвърт час игра, когато Алексис Санчес игра на двойно с Давид Вия и чилиецът реализира много хубав гол.

Пет минути преди края на редовното време влезлите като резерви Шави и Педро бяха в основата на втория гол за своя отбор. Педро получи топката от своя съотборник и бе безпощаден в наказателното поле.

След победата Барселона събра 97 точки и запазва възможността да завърши сезона на "кота 100". Еспаньол заема 12-та позиция в таблицата, с актив от 44 пункта.