Локомотив (Пловдив) успя да се класира за 1/4 финалите на турнира за Купата на България, след като надви Миньор (Перник) с 2:1.

Срещата между двата тима се игра на стадиона в парк Лаута, а домакините бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до крайния успех в мача.

Първото попадение дойде в 48-ата минута и бе дело на привлечения от Локомотив (София) през лятото Христо Златински.

Той бе изведен по страхотен начин зад защитата от своя капитан Здравко Лазаров и остана сам срещу стража на "чуковете" Иво Иванов, след което без проблеми реализирa.

Като цяло иначе в самия мач нямаше кой знае колко опасни ситуации, въпреки че ударите към двамата вратари бяха доста. Много малка част от тях обаче бяха в рамките на вратите.

По всичко си личеше, че двубоят ще завърши с едно отбелязано попадение, но в 90-ата минута Даниел Златков сбърка една топка и тя попадна в Лазаров, който със силен удар от близо не прости на Иванов, за да удвои преднината на домакините.

В 92-ата минута Янкович вкара почетен гол за Миньор и по този начин оформи крайния резултат 2:1.