Снимка: БГНЕС
fallback

„Това далеч не е нова идея, по нея се работеше още в 48-ото Народно събрание. Концесията на „Росенец“ попадаше в този режим. По-късно служебното правителство на Румен Радев реши да приложи дерогация и да не прилага регламента при едно изключително спорно положение дали въобще е възможна тази дерогация“.

Oще по темата
Това  обясни Надежда Йорданова от ПП-ДБ.

По думите ѝ пред БТВ това е причината 49-ото НС да подходи по-решително по този въпрос.

„Казусът с избора на Борислав Сарафов като временно изпълняващ длъжността главен прокурор показва дефицитите в прокуратурата и ВСС. Също така сочи, че правомощията на правосъдния министър трябва да бъдат по-ясно законодателно изяснени. Дали министър Атанас Славов ще обжалва това определение на ВАС, ще видим. Но за мен това показва поредния законодателен дефицит. Едновременно обаче това показва двойния стандарт на работата на прокурорската колегия и ВСС“, коментира Йорданова.

Според нея Прокурорската колегия с вчерашното си решение отказва да приложи закона и блокира прилагането на механизма за разследване на главния прокурор.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

8

Чочо

преди 10 месеца

Само нашите закони имат два или повече варианта.В чужбина,като хвърлиш фас те глобяват.Ама ,няма:-"Изтървах го без да искам"или "изплъзна ми се". Или ти е протекло масло от автомобила и да обясняваш,че не си видял или сега е протекло .....Тези "съдници",всеки път мерят с различен аршин,според "клиента".

7

Майора

преди 10 месеца

Ско прокуратурата е за съд , то и съдиите също заради предсрочно пускане убийци нс свобода или спиране на производствата срещу тях!

6

fa

преди 10 месеца

буцан и дпс ви изиграха, а може би не - целта може би беше да се наместите във властта??Щом не може да направите реформата, подайте си оставката- като мравояда когато беше буцин министър

fallback