Снимка: БГНЕС
fallback

Традиционно Русия има голямо влияние в България, но ние бяхме голяма изненада за тях и те не разбират какво става. Това обяви българският премиер Кирил Петков пред Ню Йорк Таймс.

Премиерът говори в голям материал на изданието.

Oще по темата
Той разглежда как България, страна считана за много близка до Русия, показа изненадващо решителни позиции през последните седмици.

"Щом страната с най-нисък БВП в ЕС и която е много зависима от Русия може да си позволи да се противопостави на Путин, то всеки би трябвало да го направи. Ние сме подложени на редица кибератаки, като това е опит да се дискреидитира нашето управление", заяви Петков.

Българският премиер обяснява, че руското правителство се опитва да даде пример с неговата страна. Той смята, че се прави опит за скок на цените на енергията, което да доведе до смяна на правителството.

"За нас "Газпром" е в миналото. Мисля, че това беше проигран руски опит, защото така подтикнаха балкански държави, които нормално има много противоречия, да започнат съвместни действия за противодействие на подобни решения. Това ми дава надежда, че това решение ще има обратен ефект. Ние сме на път да си гарантираме алтернативни доставки от Азербайджан, както и доставки през терминали в Гърция", заяви българският вицепремиер Асен Василев.

Изданието се позовава и на поведението на руския посланик в страната Елеонора Митрофанова, която излезе с редица противоречиви изказвания, припомняйки традиционното партньорство между двете държави. Експертът Даниела Колева признава, че българите изпитват голяма признателност към Русия и че в продължение на десетилетия страната е успяла да изгради невероятен имидж пред тях, но че сега се наблюдава промяна в нагласите на голяма част от жителите на страната.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

93

Грета Гриндър

преди 1 година

Демокрацията е диктат на глупостта, всеки с равен глас, значи това какво е , нали тази система пропагандира, че не сме равни и всеки има право да мръдне напред според възможностите си с акъла си, накрая те приравняват, това е като валяк за гражданското национално ай кю, затова изчезваме като нация, тези глобалисти са тотални итиоди с прекалено силни технологии, измислени и открити от хора с истинско христянско мислене, каквото отричат в момента, самозабравянето им обаче ние да го плащаме ?!

92

Антон

преди 1 година

Време е да си ходиш Кирчо. Заблуждаваш хората.

91

Анонимен

преди 1 година

Ама ние за всичко сме все за пример. Нямало е, няма, и няма да има като нас: С най-много мал.о,умници богаташи и милионери на глава от населението.

fallback