fallback

България вече има ново служебно правителство. Президентът Румен Радев представи състава и приоритетите му вчера на церемония на "Дондуков" 2.

"Президентът доста ясно формулира целите на това правителство. Силно, но и управленски, трябва да бъде върнато доверието в институциите и укрепването на държавността. Стилът, начинът и прозрачността на управлението ще бъдат решаващи", заяви политологът Росен Карадимов в студиото на "България сутрин".

Служебният кабинет ще се натовари не само със задачата да организира честни и демократични избори, но и със задачата да покаже дали изминалите избори са били такива. Но най-тежката му задача, според политолога, ще бъде преодоляването на икономическата и здравна криза.

Oще по темата
"Без парламентарна подкрепа не можеш да правиш пълноценна политика, защото не можеш да променяш закони. Най-горещият проблем, който ще стои пред това правителство, ще бъде бюджетът. Ако се окаже, че бюджетът е на дефицит, това може да доведе до много тежки ограничения по подпомагане на мерките срещу Ковид-19, включително и към текущите плащания", смята експертът.

"Кабинет с такъв профил можеше да има със 135 мандата, ако не беше измислената идеология между партиите на протеста и партиите на статуквото, което изключи БСП от евентуалните разговори за съставяне на правителство, без БСП да е искала да участва", посочи Карадимов.

По думите му, служебният кабинет в същото време е прототип и знак към 46-ия парламент за това какво е възможно и какво не е възможно като управленска конфигурация на страната.

"Кабинетът е балансиран и като експертност, и като политическа ориентация. В него имаме безспорно експерти, но важното послание е, че това са хора от левия политически спектър, от десния, от центъра", категоричен е социологът Юлий Павлов.

"Имаше партии на протеста - "Демократична България", "Изправи се! Мутри вън!" и БСП, но от манипулацията на "Има такъв народ", които не бяха на протестите, изведнъж БСП бяха извадени. Да, тази идеология е правилна, но тя не е достатъчна. Партиите на протеста нямат мнозинство, но партиите на промяната имаха 135 депутати. Те можеха да направят правителство, но Слави Трифонов се отказа", отбеляза социологът пред Bulgaria ON AIR.

Парламентът е започнал "всички срещу ГЕРБ" и завършил "всеки срещу всеки" и с ясна нагласа за нова предизборна кампания, стана ясно от думите му.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

30

Бай чеп

преди 2 години

До FrogМечтаят шумкарите за народен съд, а не помнят съдбата на Чаушеско.

29

Анонимен

преди 2 години

Вие не помните ли ква беше битката на герб за данс ??? Да не попадне в ръцете на шиши . Сега битката е за ревизия в данс. Да се види кого и с ква цел е подслушвала герб. Дали не е бил ,,удрян,, от властта .Там ще излязат много от престъпленията на режима .

28

помнещ

преди 2 години

На пълно подкрепям този господин! Едно правителство в което,са истински експерти и професионалисти! А не като измислените,през всичките такива,от както ни "управляваше" мутрата!

fallback