fallback

Класните стаи все по-често стават арена на агресия, а способните да повлият на проблема си прехвърлят топката.

"Много беше трудно да отделим историите, които да разкажем на сцена. Те не са селектирани по някаква важност, а отделихме тези, които най-добре могат да се представят чрез средствата на театъра", каза Мартина Апостолова от платформата "Артисти за ненасилие", която гостува в "България сутрин".

Според нея обединяващата линия между всички описани истории е проследяването на пътя от тормоза до физическото насилие.

"За да се стигне до физическа агресия, има много предходни причини. Ние разглеждаме всички страни - на насилника, на жертвата и на тези, които просто наблюдават. Има много пасивни случаи. Разказваме една история за момче, което е станало свидетел на насилие над учител, но е останало да гледа клип на телефона си", разказа актрисата Мартина Апостолова.

Тя обясни, че представлението е многопластово, защото се играе в различни помещения - има и включвания на живо.

"Крайният резултат идва от много наслагвани проблеми. Главното е семейството - това излезе от много от историите. Правихме и изследвания. Децата несъзнателно запечатват спомени от семейната среда", сподели още актрисата в ефира на Bulgaria ON AIR.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

3

човек

преди 4 години

Учудващо слаб интерес по такава важна тема!Много добър психологически анализ са направили актьорите.Харесва ми.Насилие винаги е имало, има и ще има.Причината не е нито в държавата, нито в родителите, нито в децата. Грешка правят всички, които като щрауси си заравят главите образно казано и се преструват че няма такъв проблем!

2

Анонимен

преди 4 години

Стига с това семейство, станете родители да видите как се възпитават деца в тази държава.

1

Анонимен

преди 4 години

Семейството не е виновно за това, че някои ученици заслужават да ги бият.

fallback