Снимка: БГНЕС
fallback

Българите искат, но нямат време да учат. Така анализатори разчитат данните от проучване на Националния статистически институт, според което малко над 65 на сто от населението участва в различни форми на обучение.

В България нивото на дигитални умения остава ниско, а ученето през целия живот е в пъти по-слабо застъпено от това в Европейския съюз, се казва в анализ на БНР.

На всеки 4 години Националният статистически институт провежда проучване за образованието и обучението на възрастните между 25 и 64 години.

Oще по темата

Според данните от изданието за 2022 година най-популярно сред заетите е участието в курсове и обучения на работното място. В такива са участвали 19%.

В самостоятелно обучение са участвали 44%, а в образователната система, най-вече за придобиване на магистърска степен са се включили 2,5 на сто от хората в активна възраст.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

28

Исторически парк

преди 8 месеца

Нямат време от пиене, бтв, нова и фейсбук ;)

27

ЗаДА НЕ СА НЕДОУЧИЛИ

преди 8 месеца

ТРЯБВА: 1.Частните уроци трябва да бъдат забранени за действащи учители, защото недоучват децата в клас, за да им идват на частно! 2.Академичната терминология трябва да бъде изхвърлена от учебниците до 12 клас. 3.Всички трябва да учат по едни и същи учебници печатани от държавно издателство. 4.Тежките ученически раници трябва да останат в историята. ВСИЧКО МОЖЕ ДА СЕ НАУЧИ, НО ВЪЗПИТАНИЕТО Е ДО 7 ГОДИШНА ВЪЗРАСТ И УЧИЛИЩЕТО ТРЯБВА ДА НАБЛЕГНЕ ПОВЕЧЕ НА ТОВА !

26

Анонимен

преди 8 месеца

Масово българите искат, ама нямат желание. Ако може да са в далаверата, по-добре.

fallback