Лудогорец узакони 13-та си поредна титла на България след победа с 3:1 над ЦСКА. Тимът на Георги Дерменджиев вкара бързи голове в началните минут и на двете полувремена чрез Квадво Дуа (2) и Антон Недялков (48). Между тях Фернандо Каранга (34) бе изравнил резултата.

Именно Каранга бе в основата на третия гол на “орлите”, след като реферът Волен Чинков се възползва от ВАР и видя игра с ръка на бразилеца. Квадво Дуа реализира хладнокръвно. Миг по-късно настана невъобразимо меле, след което Каранга и Текпетей получиха директни червени картони, а Дуа и Юга жълти.

В крайна сметка Лудогорец свърши своята работа и три кръга преди края на шампионата е недостижим на върха. “Орлите” имат 79 точки, а ЦСКА е с 66. Третият Черно море е с 65, а утре гостува на Левски.