Снимка: Булфото, архив

Ботев Враца и Славия завършиха 0:0 в първи полуфинален плейоф за местата 7-10-о в Първа лига. Двата отбора изиграха груб мач, изпъстрен с остри единоборства, нерви и претенции към съдийството, но с малко футболни достойнства.

"Белите" започнаха по-активно в началните минути, но без да застрашат сериозно вратата на Красимир Костов.

Най-добрата ситуация за гол през първото полувреме създадоха врачани в 31-а минута след отлична комбинация между Домовчийски и Емил Стоев, последният излезе на стрелкова позиция, но ветеранът Георги Петков с крак изби в корнер.

Най-спорната ситуация бе минута преди почивката, когато домакините имаха сериозни претенции за дузпа за избутване с ръка на Димитър Велковски срещу Даниел Генов. Реферът Валентин Железов даде жълт картон за симулация на Генов, с което предизвика гнева на врачани.