Каляри поднесе първата изненада в 26-ия кръг на Серия "А", след като победи с 2:1 Интер у дома. Футболист №1 на България за 2018 г. Кирил Десподов се появи на терена в 81-ата минута и в края спечели дузпа, която Николо Барела изпусна.

Всички голове в Сардиния паднаха през първото полувреме. В 31-ата минута домакините поведоха чрез капитана си Лука Чепители, който се разписа с глава. После домакините можеха да удвоят аванса си, ако не беше чудесната намеса на Самир Ханданович.

Малко по-късно Лаутаро Мартинес изравни след асистенция на Раджа Наинголан, но в 43-ата минута Леонардо Паволети донесе успеха за Каляри. След почивката мачът беше доста по-скучен, което се оказа по вкуса на Каляри, защото нов гол нямаше.