Снимка: архив Reuters
fallback

Децата, които посвещават много време на видео игри, често са с по-добри интелектуални и социални умения от връстниците си, ограничавани в това забавление, установи международен екип от учени, анализирайки данните за хиляди подрастващи в Европа, съобщи в. "Индипендънт".

За изследването си международният екип от учени в Колумбийския университет в Ню Йорк е използвал данни за психичното здраве на деца от 6 до 11 години.

Резултатите показват, че играещите повече видеоигри са с 1,75 пъти по-голям шанс да са с по-висок интелект и 1,88 пъти с по-добри училищни знания. Освен това тези деца създават по-добри отношения с връстниците си.

Учените не са установили значима връзка между видеоигрите и психичните проблеми. Те обаче предупреждават резултатите им да не се посрещат прекалено ентусиазирано и препоръчват все пак да има ограничения за времето пред екрана. Те настояват и за допълнителни изследвания на механизмите, с които видеоигрите стимулират децата.

За ползата и вредата от видео игрите се говори отдавна. Според някои изследвания те предразполагат към насилие, агресивност и антисоциално поведение. Според други обаче умерената игра е полезна, пише БТА.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

25

Таня

преди 8 години

Всичко трябва да е с мярка. Манията на подрастващите по игрите води до проблеми със зрението и наднормено тегло, тези деца изобщо не спортуват. А при възрастните , които и освен това работят на компютър - гръбначни проблеми, при някои рано, при други по-късно, но бъдете сигурни ще се появят ако не се спортува

24

ха ха

преди 8 години

Какви са тези глупости, имам толкова познати и колеги от университета пристрастени към игри, и изобщо не може да се нарекат умни. пълни глупости съчинявате жълти новини.

23

Семеен

преди 8 години

PC (гейминг , програмиране ,едитиране и тн.) + Sport (3 пъти по 1 час седмично всеки може да отдели ) = добро интелектуално и здравословно състояние (поне за мен работи)

fallback