ЦСКА и Левски завършиха 0:0 във Вечното дерби на българския футбол, част от 26-ия кръг на Първа лига. Опитният ас на "сините" Ивелин Попов се превърна в грешник, пропускайки дузпа в последната минута.

Двубоят на националния стадион "Васил Левски" започна плахо и за двата отбора, които дълго време изобщо не можеха да стигнат до интересно голово положение.

Още в началото на второто полувреме Кръстев беше близо до зрелищен автогол, но топката мина покрай сглобката. Малко след това Вион отправи първи точен удар за своите, но Андреев улови. По-късно Бусато беше затруднен след рикошет при шута на Уелтон, но улови.

Чак в 79-та минута се стигна до нещо вълнуващо, но Бусато спаси с една ръка удара с глава на Рикардино.

Седем минути след това Роналдо поиска дузпа за игра с ръка на Де Нойер и Никола Попов първо даде знак, че играта продължава. Реферът обаче получи сигнал в слушалката и изгледа ситуацията на повторение и посочи бялата точка! Ивелин Попов пое отговорността, но Бусато се хвърли в десния си ъгъл и спаси!