Манчестър Юнайтед пропусна възможността да се затвърди преднината си пред втория в класирането Арсенал, като направи само 0:0 в гостуването си на Нюкасъл в отложен мач от английската Висша Лига.

Димитър Бербатов изобщо не бе в групата за мача, като Сър Алекс Фъргюсън обясни, че българинът "не се чувствал добре".

"Червените дяволи" изиграха сравнително слаб мач на "Сейнт Джеймсис Парк" и затова равенството може да се счита за справедлив резултат.

Две добри положения през първото полувреме направиха нападателите Уейн Руни и Хавиер Ернандес през първото полувреме и Райън Гигс през второто.

И двата отбора пък имаха претенции за дузпа, като тези на Нюкасъл бяха абсолютно основателни, докато в самия край на мача с малко повече късмет и Хавиер Ернандес можеше да спечели дузпа. Съдията обаче показа равен критерий.

След равенството Манчестър Юнайтед вече води със 7 точки в класирането пред втория Арсенал, но "артилеристите" играят тази вечер лондонско дерби срещу Тотнъм и имат шанс да стопят аванса на 4 точки.