Дания е първият четвъртфиналист на Евро 2020, след като елиминира Уелс заслужено с 4:0 на стадион "Йохан Кройф Арена".

"Червеният динамит" стартира плахо, но постепенно набра скорост и откри резултата в 27-ата минута чрез Каспер Долберг. До почивката преимуществото на датчаните беше осезаемо, но не последва ново попадение.

Долберг удвои аванса на своите с втория си гол в срещата само три минути след подновяването на играта и при смяната си беше изпратен от феновете с бурни овации. В 89-ата минута Йоаким Маеле ликвидира интригата, а Мартин Брайтуайт оформи крайния резултат дълбоко в добавеното време.

Датчаните чакат победителя от утрешния двубой между Нидерландия и Чехия. Четвъртфиналният мач е на 3 юли в Баку.