Германия беше на минути от отпадането, но издрапа до 2:2 с Унгария в мач от група "F" на Евро 2020, игран насред стадион "Алианц Арена".

Бундестимът имаше пълно превъзходство през първото полувреме, но беше поразен още в 11-ата минута, когато Адам Салай вкара с глава. Малко след това Матс Хумелс беше близо до изравняването, но уцели гредата.

Само в рамките на две минути в средата на второто полувреме напрежението ескалира. Кай Хаверц изравни с глава пред голлинията, но германците не можаха да се порадват. Унгарските футболисти отново ги охладиха, защото възстановиха преднината си при изпълнение на център и гол с глава на Андраш Шефер.