Нидерландия постигна третата си победа в група "C" на Евро 2020. Този път "лалетата" надвиха Северна Македония с категоричното 3:0 на стадион "Йохан Кройф Арена".

Символичните гости не оставиха никакво съмнение кой е по-добрият отбор на терена и още през първото полувреме излязоха напред в резултата чрез Мемфис Депай. Той се разписа в 24-тата минута. В 51-ва и 58-ма минута Джорджиньо Вайналдум се разписа на два пъти и направи резултата класически в полза на "лалетата".

Така Нидерландия печели убедително своята група след три победи и ще очаква развоя на другите групи, за да разбере с кой ще играе на 1/8-финал. Македонците пък се прибират вкъщи след историческото първо участие на Еврофинали.