Нидерландия победи Украйна с 3:2 в драматичен мач от група C на Евро 2020, който се игра в Амстердам.

През първото полувреме играта беше доста динамична. Нидерландия бе по-добрият отбор на терена, но няколко страхотни намеси на стража на украинците оставиха развръзката за втората част.

Второто полувреме станахме свидетели на истински спектакъл и цели 5 попадения. С голове на Вайналдум (52') и Вегхорст (59') "лалетата" дръпнаха в резултата и се виждаха сигурни победители. Само в рамките на 4 минути обаче, между 75-та и 79-та Ярмоленко и Яремчук смълчаха трибуните в Амстердам. Все пак Нидерландия се съвзе от шока и в 85-та минута Дензъл Дъмфрис донесе успеха на своя тим.