Манчестър Юнайтед разби Рома с 6:2 на стадион "Олд Трафорд" в първа полуфинална среща от турнира Лига Европа.

"Червените дяволи" започнаха мача силно и още в 9-тата минута Бруно Фернандеш даде аванс на домакините. До края на полувремето обаче Рома успя да направи пълен обрат и с голове на Пелегрини (14'-дузпа) и Един Джеко (34') гостите се прибраха на почивка с гол преднина.

Второто полувреме Юнайтед включи на много високи обороти и момчетата на Оле Гунар Солскяер успяха да отбележат още цели 5 попадения. С два гола на Единсон Кавани(49' 64) домакините излязоха напред в резултата. Бруно Фернандеш(71'), Пол Погба(75') и Мейсън Грийнууд(86') направиха кошмара за Рома пълен и на практика обезсмислиха реванша.