Ливърпул и Нюкасъл завършиха 1:1 в драматичен мач на стадион "Анфийлд" в сблъсък от 33-тия кръг на английската Висша лига.

След първото полувреме Ливърпул се прибра на почивка с гол преднина, след като Мохамед Салах се разписа още в 4-тата минута. Това беше възможно най-малкото, с което се отърваха гостите след първите 45 минути.

Втората част протече по идентичен начин, но головата суша за "мърсисайдци" продължи и те платиха скъпо за това. В 95-тата минута влезлият като резерва Джоузеф Уилок успя да изравни и да помрачи усмивките на "Анфийлд".

С точката Ливърпул събра 54 пункта и заема 6-тото място, а "свраките" са 15-ти с 36.