Сърбия направи страхотен мач и се добра до равенството 2:2 у дома срещу фаворита в Група А Португалия. Гостите приключиха първото полувреме с прекрасен аванс от 2:0 след голове на Диого Жота (11, 36). След почивката обаче “орлите” показаха непримиримия си дух и след попадения на Александър Митрович (46) и Филип Костич (60) стигнаха до точката.

Домакините имаха и още няколко изгодни положения, но като цяло равният резултат бе реален. В добавеното време на срещата Никола Миленкович бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение на защитника срещу Данило.

Много слаб мач за Португалия направи суперзвездата на тима Кристиано Роналдо. Нападателят се отчете с няколко пропуска и вече в четвърти пореден мач няма гол за Португалия - с Франция (0:1), Хърватия (3:2) и Азербайджан (1:0). За последно CR7 се разписа при разгрома със 7:0 над Андора, като вкара шестия гол в срещата. И въпреки това в 94-ата минута на мача Роналдо си помисли, че е вкарал гол. Главният рефер обаче не реагира, а нападателят бе бесен.

Така двата отбора остават на върха в класирането с по 4 точки след първите си два мача. Във вторник португалците гостуват в Люксембург, а сърбите в Азербайджан.