Левски записа едва втора победа като гост през сезона, след като надделя с 3:1 при визитата си на Ботев Враца в мач от 21-ия кръг на efbet Лига.

Срещата можеше да се развие и по коренно различен начин, ако при резултат 1:0 за домакините, Даниел Генов не беше изпуснал дузпа. Преди него Костадин Ничев (7‘) беше открил резултата.

"Сините" стигнаха до успеха с три гола за 9 минути след почивката. Първо Найджъл Робърта изравни, после Живко Атанасов направи пълен обрат. Крайният резултат оформи Робърта с попадение от бялата точка.

Така Левски победи след три поредни равенства и събра 24 точки, които му отреждат 9-то място, само на 4 т. зад 6-ия ЦСКА 1948. Ботев се смъкна на 12-та позиция с 18 пункта, колкото има и Монтана.

В следващия кръг Левски приема Славия на 20 март, а врачани са гости на ЦСКА 1948. Преди това двата отбора имат мачове за Купата на България, "сините" гостуват на "белите" от Овча купел, а Ботев на ЦСКА.