ПСЖ разгроми Барселона с 4:1 като гост в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига, с което си улесни задачата за класиране в следващата фаза.

Големият герой за парижани бе Килиан Мбапе, който се отчете с хеттрик. в 32, 65, 85), който наниза хеттрик.

Лионел Меси бе дал аванс за тима си след гол от дузпа в 27-та минута, но след това 22-годишният френски национал изригна на три пъти. Първо изравни в 32-ата минута, а през второто полувреме наниза още две попадения (65, 85).

Гол насред “Ноу Камп” успя да отбележи и младият италианец Мойс Кийн (70). Реваншът в Париж е на 10 март, но задачата на каталунците изглежда невъзможна.