Отборът на Интер оглави Серия А след заслужена победа над Лацио с 3:1 в мач от 22-рия кръг на италианското първенство.

Нерадзурите бяха по-добрият отбор през целия двубой и съвсем заслужено достигнаха до трите точки.

През първата част домакините стигнаха до два гола аванс чрез Ромео Лукаку. Той се разписа в 22-рата минута от дузпа, а в самия край на полувремето успя да удвои аванса на своите.

Четвърт час след началото на второто полувреме Лацио върна едно попадение чрез Милинкович-Савич, но само 3 минути по-късно Мартинес възстанови аванса от два гола за домакините.

Победата изведе Интер на първо място във временното класиране, а Лацио остава на седма позиция.

В следващия кръг ни очаква зрелище между първия и втория във временното класиране. Милан и Интер ще играят идната неделя от 16:00 часа.