Барселона удари Гранада с 5:3 след продължения за Купата на Испания и със сериозна доза късмет успя да се класира на полуфиналите в турнира.

Срещата бе истинска драма, след като Гранада водеше с 2:0 до 88-ата минута, но "каталунците" успяха да изравнят и да се доберат до продължения.

В тях момчетата на Роналд Куман бяха пълни господари на терена и взеха мача с 5:3. Така Барса е в следващата фаза за Купата и ще се опита да спечели този трофей.

Голям мач за гостите направиха Алба и Гризман, които вкараха по две попадения и носят основна заслуга за класирането на отбора си на полуфиналите.

Роналд Куман излезе с най-доброто, с което разполага в момента, но играчите му бяха на две минути от отпадането. "Каталунците" нямаха и късмет в редовното време, след като удариха на три пъти гредите.

По два гола за Барса забиха Алба (90 и 113) и Гризман (88 и 100), веднъж се разписа и Де Йонг (108). Точни за Гранада бяха Кенеди (33), Солдадо (47) и Феде (103-дузпа).