Манчестър Юнайтед изигра един от най-силните си мачове през сезона и размаза Лийдс с 6:2 в среща от 14-я кръг на английската Висша лига.

През първата част станахме свидетели на цели 5 попадения.

Скот МакТоминей успя да прониже гостите на два пъти още в първите 3 минути на мача (2', 3'). В 20-та минута Бруно Фернандеш направи преднината класическа, а в 37-та минута Линдельоф покачи на 4:0. До края на първата част Лийдс върна един гол, чрез своя капитан Лиъм Купър.

Второто полувреме не отстъпи по качество на първото и в него видяхме още три попадения. Първо се разсписа Даниел Джеймс(65'), а малко по-късно Бруно Фернандеш отбеляза второто си попадение в мача(69-дузпа). Лийдс върна един гол в 73-тата минута, когато точен бе Стюърт Далас. Това бе и последното попадение в мача.

С победата "червените дяволи" се изкачиха до 3-то място в класирането, а Лийдс продължава да заема 14-та позиция е таблицата.