ЦСКА се класира за 1/8-финалите от турнира за Купата на България, след като победи Ботев Ихтиман с разгромното 5:0.

Мачът на "Българска армия" вървеше в тренировъчно темпо, като "червените" доминираха през цялото време и заслужено поведоха, след като Али Соу (34') се разписа. През втората част Джером Синклер отбеляза на два пъти (55', 70), Стефано Белтраме (64') бе точен от пряк свободен удар, а Ахмед Ахмедов (76') оформи крайния резултат.

Така ЦСКА записа и първи успех в първия официален мач на новия треньор на тима Бруно Акрапович по пътя му към трети пореден триумф в Купата на България. Следващото предизвикателство пред специалиста ще бъде дербито с Левски, което ще се проведе след седмица.