Снимка: Gol.bg

Лудогорец допусна втора поредна загуба в група J на Лига Европа, след като отстъпи на ЛАСК Линц с 3:4 като гост. Така разградчани доста усложниха своето положение в групата.

Треньорът на „орлите“ Станислав Генчев изненадващо направи промяна на схемата и вместо наложената 4-2-3-1, той заложи на 4-3-3. Причината за това бе ясна – липсата на нападатели, след контузиите на Ихинио Марин, Клаудиу Кешерю и Кирил Десподов. В средата бяха Абел Анисе, Алекс Сантана и Стефан Баджи, а напред действаха Доминик Янков, Бърнард Текпетей и Елвис Ману. Каули Оливейра бе оставен на пейката. Иначе на вратата Пламен Илиев бе предпочетен пред Владислав Стоянов.

Срещата започна кошмарно за Лудогорец. Още във 2-ата минута Балич бе изведен сам срещу Сисиньо, финтира го и с мощен изстрел не остави никакви шансове на Илиев – 1:0. В 11-ата минута ЛАСК беше близо до втори гол, но Пламен Илиев изби. Попадението обаче падна секунди по-късно. След изпълнения корнер Мишорл подаде, двама играчи на австрийците пропуснаха умишлено и топката стигна до Грубер, който с левия крак направи 2:0.