Байерн Мюнхен спечели Купата на Германия за втори пореден и общо 20-и път, надигравайки Байер Леверкузен с 4:2 на финала в Берлин.

Момчетата на Ханзи Флик изиграха много солидно първо полувреме и тотално надиграха противника си. Давид Алаба откри в 16-ата минута от пряк свободен удар, а малко след това Серж Гнабри удвои аванса на своите.

Роберт Левандовски направи аванса на баварците класически преди изтичането на час игра с изненадващ далечен снаряд, но Свен Бендер върна интригата малко след това.

"Аспирините" имаха своя много силен период в средата на второто полувреме, когато редуваха атака след атака, но големи пропуски направи Кевин Фоланд.

В 89-ата минута Левандовски сложи точка на спора с второто си попадение днес. Кай Хаверц оформи крайния резултат в 95-ата минута от дузпа, правейки поражението на своите по-почетно.

Как се разви финалът за Купата на Германия днес, вижте в Gol.bg.