ЦСКА се спаси от грандиозна издънка, след като постигна измъчена победа с 1:0 при гостуването си на Витоша Бистрица в мач от 25-ия кръг на първенството.

Единствения гол в срещата отбеляза резервата Евандро в 86-ата минута. През първото полувреме Али Соу изпусна дузпа, а след почивката нападателят направи и фрапантен пропуск, след което напусна терена.

С успеха "червените" събраха 49 точки и в класирането изпревариха Левски. Витоша пък официално изпада от елита.

ЦСКА получи и много лоша новина. Твърдият титуляр в халфовата линия Рубен Пинто получи жълт картон и ще е наказан за първия 1/2-финален мач за Купата на България с Ботев в Пловдив в сряда.