Лудогорец победи с 1:0 Левски в голямото дерби от 25-ия кръг на efbet Лига, играно в София.

Единствения гол в мача вкара Каули Оливейра точно 24 секунди след началото на второто полувреме. Той се разписа след фамозно изпълнение от дистанция, а до края 26-кратният шампион на България така и не успя да затрудни Владислав Стоянов.

Иначе двата отбора изиграха хубав сблъсък, въпреки че им беше първи след принудителната пауза заради пандемията от коронавирус. На два пъти и главният съдия Николай Йорданов попадна под светлината на прожекторите. Първо той отмени гол на Лудогорец за спорна засада на Мавис Чибота, а след почивката Левски имаше претенции за дузпа.

С успеха Лудогорец събра 58 точки и увеличи аванса си пред "сините" на 12 т. Разградчани са и с мач по-малко, гостуване на Арда. Столичани пък вече се намират на 3-то място, а утре могат да бъдат изместени от големия съперник ЦСКА. Това беше и първа среща за Левски с новия собственик Наско Сираков.