Байерн Мюнхен подчини Борусия Дортмунд с 1:0 като гост в дербито на междинния 28-и кръг в германската Бундеслига, играно на празния стадион "Сигнал Идуна Парк".

Ерлинг Халанд можеше да открие резултата след едва 30 секунди игра, но пред голлинията топката беше изчистена от Джером Боатенг. На отсрещната врата Лукаш Пишчек отказа Серж Гнабри в идентична ситуация.

Баварците все пак нанесоха своя удар малко преди почивката, когато Джошуа Кимих прехвърли майсторски излезлия леко напред Роман Бюрки. След почивката шампионите контролираха развоя на мача и заслужено изковаха важната победа по пътя към осмата си поредна титла.

Победата осигури на лидера Байерн Мюнхен актив от 64 точки, докато вторият Борусия Дортмунд остава с 57 пункта и практически загуби мечтата си за първа сребърна салатиера от 2012 година насам.