Реал Мадрид победи с 1:0 Атлетико Мадрид в столичното дерби от 22-ия кръг на Ла Лига.

Единственият гол отбеляза Карим Бензема в 56-ата минута, а успехът на "белите" беше напълно заслужен с оглед играта на двата отбора през второто полувреме, съобщава Gol.bg.

Интересното е, че това е първа победа за Реал над "дюшекчиите" на "Сантяго Бернабеу" в мач от Ла Лига от 2012 г. насам. От тогава бяха изминали седем двубоя, четири от които завършиха наравно, а гостите бяха спечелили три.

Реал увеличи аванса си на върха пред Барселона на 6 точки. Каталунците обаче са с мач по-малко – утре посрещат Леванте на "Камп Ноу".

От своя страна Атлетико записа трети пореден сблъсък без победа в първенството и остава на 5-та позиция, която може да отстъпи.